znak OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU K293
MHD Karlovy Vary Sportovní akce Fotoalbum

ZMĚNY LINKOVÉHO VEDENÍ A JÍZDNÍCH ŘÁDŮ OD 1.9.2014

1. září 2014 došlo k několika drobným změnám v linkovém vedení MHD. Tou nejhlavnější je přečíslování linky č. 2 v úseku OC Varyáda - Tašovice na linku č. 16. Stalo se tak z důvodu, že od OC Varyáda odjíždějí autobusy jak do centra, tak do Tašovic ze stejné zastávky, a tak se má tímto opatřením zamezit nástupu cestujících na opačný směr, než bylo jejich úmyslem. Otázkou však zůstává, proč obchodní centrum neotevře pro směr do Tašovic druhou zastávku - bylo by to mnohem elegantnější řešení.

Ke stejnému datu došlo také k trvalé změně v uspořádání zastávek u Lázní I. Zastávka linek MHD č. 2, 52, 91 a autovláčku se přesunula na Mariánskolázeňskou ulici. Tím se na uvedených linkách nepatrně zkrátila jízdní doba, protože autobusy už nemusejí objíždět budovu Lázní I. Jejich bývalá zastávka je nově využita linkou č. 20 na Parkoviště KOME, zatímco z její původní zastávky se stal terminál pro zájezdové autobusy s povoleným 15 minutovým stáním.

Drobných změn se dočkaly i jízdní řády. Na lince č. 18 došlo u několika spojů k časovému posunu z důvodu lepší návaznosti u Tržnice na linku č. 14. Na lince č. 2 sice zůstaly v celé trase časy zachovány, došlo však k drobným úpravám u školních spojů do Hor, když byly přidány párové spoje ke stávajícím spojům a přidán spoj ve 14.27 z Tašovic do Hor náhradou za spoj linky č. 1 v 15.04 hodin od Globusu do Hor, který tak tímto zaniknul.

Zároveň s těmito změnami byla ukončena dlouhodobá výluka na Vítězné ulici a autobusy linek č. 5, 6, 17 a 18 se vrátily na své pravidelné trasy.

Zveřejněno 3.9.2014 20:05Článek zobrazen 1045xPočet příspěvků v diskuzi: 0
Diskuze k článku:
K tomuto článku ještě nebyl vložen žádný příspěvek
Vložit nový příspěvek
Jméno: Email:
Příspěvek:
Opište kontrolní znaky:

Zpět na přehled zpráv