znak OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU K293
MHD Karlovy Vary Sportovní akce Fotoalbum

AKTUALITY

11.9.2022 - Máme za sebou jeden z nejnáročnějších ročníků K293 TOUR. Cestu účastníkům 28. ročníku komplikoval nejen sobotní hustý déšť, ale i kopcovitá trasa - nepočítáme-li jubilejní tříetapové ročníky, poprvé v historii závodu překonalo stoupání v obou etapách dohromady 2000 metrů. Uznání tedy patří nejen vítěznému družstvu Martin Míček, Luboš Polák, Jakub Votápek a Richard Melichar, ale i všem ostatním závodníkům, kteří závod absolvovali až do cíle. Za zmínku stojí i velmi pěkné třetí místo nováčků závodu - Lukáše, Terezy a Jakuba Kopeckých.

  11.6.2022 - Osmnáctý ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD) poznamenala ke zklamání pořadatelů nejnižší účast v jeho historii. I přes krásné počasí se na start dostavili jen 3 závodníci. Konečné pořadí závodu tak nebylo složité určit, a to i díky tomu, že všichni tři závodníci zopakovali své umístění z cyklistické části i v doplňkové disciplíně. Vítězem závodu se podruhé v jeho historii stal Luboš Polák.

12.9.2021 - 27. ročník K293 TOUR, kterého se zúčastnilo 38 závodníků, zavítal do kraje Karla Hynka Máchy. Krásnou trasu v okolí Máchova jezera sice trochu pokazil sobotní déšť, jinak se ale závod v pořadatelské premiéře Martina Procházky a Petra Brože vydařil. Na prvním místě se umístilo družstvo Václav Bohdanecký, Petra Bohdanecká, Zuzana Tomková a Jaroslav Zmeškal, kterým se podařilo zvítězit v obou etapách závodu.

12.6.2021 - 17. ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou se uskutečnil na Žluticku a na jeho start se dostavilo 11 závodníků. Soutěžně se však účastnilo závodníků 10, neboť Zuzana Mašková doprovázela Janu Petrůjovou. Největší souboj o prvenství svedli Vlasta Petrůj (1. v cyklistice a 2. v doplňkové disciplíně) a Martin Míček (2. v cyklistice a 1. v doplňkové disciplíně). O vítězi tak rozhodlo pořadí v cyklistice. Tím se stal již potřetí v historii závodu Vlasta Petrůj.

13.9.2020 - 26. ročník závodu K293 TOUR se po 4 letech vrátil na Chebsko. Krásné počasí přilákalo na start rekordních 40 závodníků, z nichž se nejlépe vedlo družstvu Martin Procházka, Ema Procházková a Petr Brož. Všichni tři se z vítězství v závodě radovali poprvé. Pořadatelem závodu byla již osvědčená dvojice Kamil Kalaš a Milan Jakubčík.

30.5.2020 - Pořádání letošního šestnáctého ročníku Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD) se chopili Kamil Kalaš a Milan Jakubčík, a tak se start závodu přesunul do zatím nějvětší vzdálenosti od Karlových Varů - do Chebu. Doplňkovou disciplínou byl běh na Bismarckovu rozhlednu a následoval cyklistický závávod od rozhledny směrem na Cheb. „Domácího“ prostředí využili nejen oba pořadatelé, ale i nováček závodu Standa Taušner, když společně obsadili všechny tři medailové pozice.

15.9.2019 - Jubilejní 25. ročník K293 TOUR přinesl jednak premiéru, když jeho trasa vedla poprvé v historii přes cizí stát (Německo), a navíc překonal dosavadní rekord v počtu zúčastněných závodníků - závodu se zúčastnilo 34 lidí. Na prvním místě se umístila dvojice Václav Bohdanecký a Petra Bohdanecká.

8.6.2019 - 15. ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou připomněl účastníkům závod K293 TOUR z roku 2015, a to jak svou trasou kolem vojenského prostoru, tak i úkolem v doplňkové disciplíně, kterým byly hody kroužky na terčíky. V doplňkové disciplíně nejvíce zazářil Kamil Kalaš, v cyklistické části byl nejrychlejší Petr Nykl, který se nakonec stal i vítězem celého závodu.

9.9.2018 - Trasa 24. ročníku závodu K293 TOUR zavedla účastníky do kopcovitého terénu v okolí Teplé. Všech 28 závodníků si však s členitým terénem poradilo a nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo Dita Lorencová, Václava Jeřábková, Jana Cíglerová a Matěj Kundrát. Všichni čtyři zvítězili v závodě poprvé, Matěj dokonce hned při svém premiérovém startu v závodě.

9.6.2018 - 14. ročník Cyklistického závodu s doplňkovou discipínou se místem startu vrátil k rybníku Kolovák, kde závodníci soupeřili, kdo vydrží nejdéle pod vodou. Nejlepšího výsledku dosáhl Vlasta Petrůj. Když pak zajel i nejlepší čas v cyklistické části závodu, bylo o vítězi rozhodnuto. Kromě vítězství v závodě se stal Vlasta Petrůj už druhým závodníkem, který zvítězil podruhé v obou disciplínách.

12.10.2017 - Start letošního 23. ročníku K293 TOUR se přesunul na zatím nejvzdálenější místo od Karlovarského kraje - do Mělníku. I přesto se na start závodu dostavilo celkem 27 závodníků (z toho 7 nováčků) a bylo vytvořeno 10 družstev. Tím nejúspěšnějším bylo družstvo č. 3 - Martin Míček, Robin Míček a Luboš Polák. Pro všechny tři to bylo již druhé vítězství v tomto závodě.

10.6.2017 - Třináctému ročníku Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou kraloval Jakub Votápek, kterému se podařilo zvítězit v obou disciplínách (a jako zatím jedinému závodníkovi v historii závodu již podruhé). Cyklistická trasa měla zatím historicky největší rozdíl v nadmořské výšce mezi místem startu a cíle (495 m).

11.9.2016 - 22. ročník závodu K293 TOUR přinesl hned dva důležité milníky v jeho historii. Tím prvním bylo překonání rekordu v počtu účastníků, když se na start dostavilo 31 závodníků, tím druhým byla účast hned 10 nováčků, z nichž Tomáš Javůrek byl celkově již 100. účastníkem K293 TOUR. Vítězi závodu se stali Jan Nykl, Jaroslav Sýkora, Vladimír Kos, Ludvík Kemr a Petr Nykl, kterým se podařilo na první místo probojovat po bezkonkurenčním výkonu ve druhé etapě až z pátého místa v průběžném pořadí po první etapě. Pořadateli ročníku byli Kamil Kalaš a Milan Jakubčík.

  11.6.2016 - 12. ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou přilákal na start dva nováčky - Vlastu Petrůje a Janu Maškovou. A oba dva si v závodě počínali výborně. Vlasta Petrůj dokonce zvítězil v obou disciplínách a obsadil tak i konečné první místo závodu.

13.9.2015 - 21. ročník závodu K293 TOUR, který na rozdíl od loňska proběhl za krásného slunečného počasí, přilákal na start celkem 22 závodníků. O prvenství svedla největší souboj družstva č. 1 (Niebauerovi) a č. 2 (Regnerovi), z nichž nakonec úspěšnější bylo druhé jmenované. Dvojice Hana Regnerová a Albert Regner zopakovala vítězství v závodě přesně po 10 letech.

13.6.2015 - Náročná trasa 11. ročníku Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou, která z poloviny vedla lesní cestou, přilákala na start celkem 7 závodníků. Díky tak náročné trase byl rozdíl mezi nejlepším a nejhorším časem více jak 14 minut, navíc se několika závodníkům podařilo zabloudit, i když s výjimkou jediného se nakonec do cíle dostali všichni. S pořadím závodu navíc hodně zamíchala doplňková disciplína, kterou dva z účastníků bojkotovali (včetně vítěze cyklistické části Jana Nykla). Tou byly piškvorky a bezkonkurenčně v nich zvítězila Helena Nyklová. Ta se stala nakonec i celkovou vítězkou závodu.

  28.3.2015 - U příležitosti oslavy 25. výročí založení K293 došlo k vyhlášení nejlepších závodníků, kteří se účastnili závodů pořádaných K293 v letech 2010 až 2014. Bylo vyhlášeno celkem 8 různých kategorií. Vítězství v hlavní kategorii „Nejlepší závodník“ obhájil Jakub Votápek. Pořadí v dalších kategoriích najdete zde.

14.9.2014 - Máme za sebou jubilejní 20. ročník K293 TOUR. Závodu, který poznamenalo snad nejhorší počasí v jeho historii, se zúčastnilo 15 závodníků, kteří utvořili 6 družstev. Tím vítězným se stalo družstvo č. 3 - Martin Míček, Robin Míček a Jakub Votápek, kteří o pouhé 2 body předstihli družstvo č. 4 - Kamil Kalaš, Milan Jakubčík a Marek Flaška. Ocenění a obdiv si však vzhledem k počasí zaslouží i všichni ostatní účastníci.

14.6.2014 - Jubilejního desátého ročníku Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD) se zúčastnilo 6 závodníků. Vítězem závodu se stal Jakub Mráz, když mu k tomu stačilo druhé místo v cyklistické části a třetí místo v doplňkové disciplíně. Vítězové jednotlivých disciplín (Jakub Votápek a Albert Regner) totiž skončili v opačné disciplíně shodně až na pátém místě. Jakub Mráz se z vítězství v závodě radoval už potřetí a kromě tradiční ceny, kterou je čokoláda Studentská pečeť, si odnesl i památeční skleničku.

8.9.2013 - Rekordních 30 účastníků se sešlo na startu 19. ročníku cyklistického závodu K293 TOUR. Ti vytvořili jedenáct družstev, z nichž se nejlépe vedlo trojici Luboš Polák, Jakub Mráz a Jiří Niebauer. Všichni tři se z vítězství v závodě radovali poprvé.

  15.6.2013 - Pohodová trasa i oddechová doplňková disciplína nenalákala na start 9. ročníku CZDD ani o závodníka více než loni. A tak pořadatelské duo Luboš Polák - Jakub Mráz doplnili jen Albert a Hana Regnerovi. V cyklistické části se nejlépe vedlo Luboši Polákovi, v doplňkové disciplíně, kterou byly pro tentokrát šipky, kraloval Jakub Mráz. Díky bodovému hodnocení se stal celkovým vítězem závodu Luboš Polák.

9.9.2012 - 18. ročník závodu K293 TOUR se po loňské premiéře mimo Karlovarský kraj do tohoto kraje opět vrátil. Pohodovou trasu zdolalo celkem 19 závodníků, z nichž se nejlépe vedlo Janu Nyklovi, Heleně Nyklové 2 a Janě Nyklové. Do cíle však dorazili jen první dva zmínění závodníci, neboť Jana Nyklová z důvodu zdravotní indispozice během druhé etapy závod vzdala.

16.6.2012 - Osmý ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD), kterého se ke zklamání pořadatelů i přes perfektní slunečné počasí zúčastnili jen 4 závodníci, vyhrál Ondřej Gerba (na fotografii vlevo). Ondrovi stačilo k vítězství druhé místo v cyklistické i doplňkové disciplíně, neboť vítězům jednotlivých disciplín se v té druhé už tolik nedařilo. Trasa závodu měla necelých 13 kilometrů a překonala tak svou délkou všechy předešlé ročníky.

18.9.2011 - 17. ročník závodu K293 TOUR, jehož start se poprvé v historii přesunul mimo Karlovarský kraj, vyhráli Zbyněk Tlučhoř, Ivana Nejtková a Petr Nejtek. Zatímco první dva jmenovaní se z vítězství v závodě radovali již podruhé, Petr Nejtek dosáhl na první místo poprvé. Pořadateli závodu byli Jakub Votápek a Helena Nyklová a místem startu byla Hostivice u Prahy.

  18.6.2011 - Sedmý ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD) vyhrál Aleš Niebauer, který zajel nejrychlejší čas na kole a v doplňkové disciplíně, kterou byl hod na terč, se umístil na druhém místě. Trasa cyklistického závodu se s délkou přes 9 kilometrů stala prozatím nejdelší trasou v historii CZDD.

12.9.2010 - 16. ročník závodu K293 TOUR, který poprvé pořádal někdo jiný než jeho zakladatelé, vyhráli Jan Nykl, Jana Nyklová a Robert Monro. První dva jmenovaní tak obhájili loňské vítězství, navíc Jana Nyklová vytvořila nový rekord závodu v počtu vítězství, když to její letošní bylo již celkově šesté. Pořadatelem závodu byl Richard Melichar.

12.6.2010 - V 6. ročníku Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD) se poprvé z celkového vítězství radoval někdo jiný než Jakub Votápek či Jakub Mráz. První místo obsadil Richard Melichar, když po těsném druhém místě v plavání zajel nejrychlejší čas na kole. Závod se po šesti letech vrátil na Okružní cestu, po které se pravidelně jezdilo v letech 1994 - 2004. Příští rok však bude závodníky čekat zase nějaká jiná trasa.

  27.3.2010 - U příležitosti oslavy 20. výročí založení K293 došlo k vyhlášení nejlepších závodníků, kteří se účastnili závodů pořádaných K293 v letech 2005 až 2009. Bylo vyhlášeno celkem 8 různých kategorií. Hlavní kategorii „Nejlepší závodník“ vyhrál Jakub Votápek. Pořadí v dalších kategoriích najdete zde.

13.9.2009 - 15. ročník závodu K293 TOUR se zapsal do historie rekordní účastí. Závodu se zúčastnilo 25 závodníků, kteří vytvořili 10 družstev. První místo obsadili Jan Nykl, Jana Nyklová a Tereza Němcová. Jana Nyklová v závodě vyhrála již popáté a vyrovnala tak rekord v počtu vítězství, který od 11. ročníku drží Hana Regnerová.

  30.5.2009 - V letošním Cyklistickém závodě s doplňkovou disciplínou (CZDD) již potřetí triumfoval Jakub Votápek, když po třetím místě v kulečníku zvítězil v cyklistické části. Celý závod tak má po pěti ročnících pouze dva různé vítěze - ve dvou zbývajících ročnících se z 1. místa radoval Jakub Mráz.

14.9.2008 - Letošní 14. ročník závodu K293 TOUR, který byl poznamenaný velmi nízkou účastí pouhých 8 závodníků, vyhrálo družstvo složené ze dvou Helen Nyklových.

  28.6.2008 - Vítězem 4. ročníku CZDD se stal Jakub Mráz, když obsadil třetí místo v doplňkové disciplíně a první místo v cyklistické disciplíně. Tu tak poprvé v historii závodu vyhrál někdo jiný než Jakub Votápek.

  20.5.2008 - Letošní Cyklistický závod s doplňkovou disciplínou (CZDD), který se měl původně uskutečnit už tuto sobotu, byl přesunut na poslední červnový víkend. Čtvrtý ročník závodu se tedy uskuteční 28.6.2008 a doplňkovou disciplínou bude hod tenisákem na dálku. Těšíme se na vaši účast.

  9.9.2007 - 13. ročník K293 TOUR stejně jako loni vyhrál Kamil Kalaš. Z vítězství se radoval spolu s nováčkem závodu Markem Flaškou.

  26.5.2007 - Cyklistický závod s doplňkovou disciplínou (CZDD), který se letos uskutečnil již potřetí, má stále jen jednoho vítěze cyklistické disciplíny - potřetí za sebou ji vyhrál Jakub Votápek. K celkovému prvenství v letošním ročníku mu pak stačilo 2. místo ve stolním fotbale.

10.9.2006 - Ve 12. ročníku K293 TOUR zvítězilo družstvo Roman Švec, Kamila Hofmanová, Kamil Kalaš a Alena Šváchová. Všichni čtyři se radovali z vítězství v závodě poprvé.

  20.5.2006 - 2. ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD) vyhrál Jakub Mráz, k čemuž mu stačilo druhé místo v cyklistické i doplňkové disciplíně. Vítěz cyklistické disciplíny Jakub Votápek totiž v doplňkové disciplíně, kterou byl běh na 100 m, skončil až osmý. Vítěz doplňkové disciplíny Lubomír Polák zase v cyklistice skončil až na čtvrtém místě.

11.9.2005 - 11. ročník K293 TOUR, který poprvé v historii startoval z místa mimo Karlovy Vary, vyhráli Albert Regner a Hana Menclová. Zatímco první jmenovaný se radoval z vítězství v závodě podruhé, Hana Menclová svým pátým vítězstvím vytvořila nový rekord závodu.

21.5.2005 - Premiérový první ročník Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou (CZDD) vyhrál Jakub Votápek, když po prvenství v cyklistickém závodě zvítězil i v doplňkové disciplíně, kterou byl bowling.

  26.3.2005 - U příležitosti oslavy 15. výročí založení K293 došlo k vyhlášení nejlepších závodníků, kteří se účastnili závodů pořádaných K293 v letech 1994 až 2004. Bylo vyhlášeno celkem 8 různých kategorií. Hlavní kategorii „Nejlepší závodník“ vyhrál Tomáš Gajar. Pořadí v dalších kategoriích najdete zde.

  11.2.2005 - V sobotu 21. května 2005 se uskuteční 1. ročník „Cyklistického závodu s doplňkovou disciplínou“ (CZDD). Bude se jednat o závod složený ze dvou disciplín. Hlavní disciplínu, kterou bude vždy cyklistický závod (i když pokaždé s jinou trasou), doplní druhá sportovní disciplína, která se bude každoročně měnit. V prvním ročníku soutěže bude druhou disciplínou bowling.

13.9.2004 - Jubilejní desátý ročník závodu K293 TOUR, který měl poprvé v historii tři etapy, vyhrálo družstvo Zbyněk Tlučhoř, Petr Nejtek ml., Ivana Nejtková. Všichni tři se radovali z vítězství v závodě poprvé.

  24.4.2004 - Prvenství z loňského ročníku obhájil v závěrečném desátém ročníku Cyklistického závodu Okružní cestou (CZOC) Martin Míček. Jelikož mu k tomu stačil čas 11:14, zůstal tak rekordem závodu čas 9:36 z šestého ročníku.

14.9.2003 - Devátý ročník závodu K293 TOUR, kterého se zúčastnilo rekordních 21 účastníků, vyhrálo družstvo Vladimír Mencl, Albert Regner a Hana Menclová. Zatímco první dva jmenovaní se radovali z vítězství v závodě poprvé, Hana Menclová se svým čtvrtým vítězstvím vyrovnala Janě Nyklové.

26.4.2003 - Devátý ročník Cyklistického závodu Okružní cestou (CZOC) vyhrál s časem 10:04 Martin Míček. Přestože bylo naměřeno mnoho dobrých časů a pět závodníků z osmi si vylepšilo svůj osobní rekord, samotný rekord závodu (9:36) překonán nebyl.

  16.10.2002 - Desátý ročník Cyklistického závodu Okružní cestou (CZOC), který se uskuteční v roce 2004, bude zároveň ročníkem posledním. Od roku 2005 ho vystřídá zcela nový cyklistický závod, na jehož přípravě se již nyní pracuje.

15.9.2002 - Osmý ročník K293 TOUR vyhrálo družstvo Hana Menclová, Jana Nyklová a Jakub Votápek. Jana Nyklová se radovala z vítězství v závodě již počtvrté, čímž překonala dosavadní rekord své sestry Heleny Nyklové, která v minulosti zvítězila třikrát.

Uživatelská sekce (pouze pro registrované) ...