znak OFICIÁLNÍ STRÁNKY KLUBU K293
MHD Karlovy Vary Sportovní akce Fotoalbum

DNES VSTOUPILY V PLATNOST NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY MHD

Dnes vstoupily v platnost nové jízdní řády MHD. Jízdní řády přinesly velkou redukci spojů a podstatně ještě více zhoršily použitelnost karlovarské MHD. Změny navíc doprovázel chaos a naprostý amatérismus.

Místo toho, aby se jízdní řády zveřejnily s dostatečným předstihem a dala se veřejnosti šance se k nim vyjádřit, došlo k jejich zveřejnění pouhých 18 dní před začátkem platnosti s tím, že se jedná o definitivní verzi. Velká nevole veřejnosti si však vyžádala alespoň drobné změny, takže zveřejněný jízdní řád se během krátké doby ještě několikrát změnil, naposledy ještě ve čtvrtek 27.2. - tedy pouhé 3 dny před započetím platnosti.

Dodatečné změny se dotkly linek č. 2, 3, 12, 13, 17 a 19. Ta největší změna spočívá v přesměrování několika vybraných spojů linky č. 12 v úseku Tržnice - Čankovská přes Sokolovskou ulici. Jedná se celkem o 12 spojů v pracovní den a 1 spoj o víkendu. Na lince č. 13 přibyly 2 spoje o víkendu v úseku Stará Role - Letná-Dykova a zajišťuje je prodloužená linka č. 3. Na lince č. 17 je víkendový spoj v 6:30 hodin z Dalovic veden přes Bohatice, na lince č. 2 byl uspíšen první víkendový spoj z Divadelního náměstí a na lince č. 19 byl doplněn navíc spoj ve 21:42 hodin od Tržnice na Růžový Vrch a zpět.

Zveřejněno 1.3.2020 22:20Článek zobrazen 199xPočet příspěvků v diskuzi: 2
Diskuze k článku:
Bulánek2.3.2020 (10:38)
S pokračující agrofertizací ve státě se zmatkům nedivme. My obyčejní Varáci uvítáme aktualizaci jízdních řádů linek na WEBu. Jak dlouho tam budou ještě viset údaje platné od 2018 ? Lépe opisovat raději na zastávkách ?

jaroslava patejdlová11.3.2020 (10:19)
DOBRÝ DEN, OD 1,3 JSOU NOVĚ ZAVEDENÉ ZASTÁVKY NA ZNAMENÍ V JÁCHYMOVSKÉ ULICI, AUTOBUS Č 19. U JÍZDNÍHO ŘÁDU JE PSÁNO, ABY BYL CESTUJÍCÍ VIDĚT NA ZASTÁVCE, COŽ SE DĚJE, ALE JSOU ŘIDIČI, KTEŘÍ ZASTAVÍ NA POSLEDNÍ CHVÍLI A JEŠTĚ SE ZLOBÍ, ŽE SE NEDÁ ZNAMENÍ, ZŘEJMĚ MÁVÁNÍ RUKOU.TO ALE NENÍ NIKDE PSÁNO, BYLO BY DOBRÉ TO ASI U JÍZDNÍCH ŘÁDŮ ZDŮRAZNIT, DĚKUJI PATEJDLOVÁ

Vložit nový příspěvek
Jméno: Email:
Příspěvek:
Opište kontrolní znaky:

Zpět na přehled zpráv